Atrakcje

Nie sposób, będąc w Zajkach, nie odwiedzić Biebrzańskiego Parku Narodowego. W odległości kilku kilometrów od naszego gospodarstwa znajdują się wejścia na najbardziej znane turystyczne szlaki: Długa Luka, Grobla Honczarowska czy Barwik. Istnieje możliwość odkrywania uroków bagien pod okiem licencjonowanego przewodnika. Program takiego zwiedzania może być ustalany indywidualnie zgodnie z potrzebami gości. Komu jeszcze będzie mało przyrodniczych atrakcji, ten z pewnością ruszy na zwiedzanie Narwiańskiego Parku Narodowego, do którego granic odległość wynosi nieco ponad 20 km.

Rajski Staw - Gospodarstwo Agroturystyczne - Atrakcje - Łoś

Nasze gospodarstwo to dobra baza wypadowa do wyjazdów pozwalających odkryć  pamiątki  historii i dziedzictwa kulturowego Podlasia. Na miłośników zwiedzenia interesujących miejsc na mapie naszej ojczyzny czekają takie turystyczne perły jak urokliwy TykocinTwierdza Osowiec czy Wizna, pamiętna z kampanii wrześniowej 1939 r., zwana polskimi Termopilami. Z Zajek dojedziemy tam w kilkanaście minut. Nieco tylko dalej znajduje się Supraśl znany z prawosławnego monasteru i muzeum ikon i leżące na tatarskim szlaku Kruszyniany. Nasi Goście chętnie też jeżdżą na zwiedzanie Białegostoku a nawet Białowieży.

Tykocin Rynek

Tykocin Rynek

Grób kpt Władysława Raginisa w ruinach bunkra na Górze Strękowej.

Grób kpt Władysława Raginisa w ruinach bunkra na Górze Strękowej.

Meczet w Kruszynianach

Meczet w Kruszynianach

Rajski Staw polubią miłośnicy aktywnego wypoczynku tj. wiosłowania, turystyki pieszej i rowerowej. Obok domu, wzdłuż drogi biegnie słynny trakt rowerowy – Podlaski Szlak Bociani, który na piętnastokilometrowym odcinku poprowadzi Państwa wzdłuż malowniczej Narwi, by na koniec dotrzeć do Tykocina. Stamtąd już tylko krok, by zwiedzić Pentowo – Europejską Wieś Bocianią. Miłośnicy terenowej jazdy rowerem MTB nie będą się nudzić na piaszczysto-błotnistych trasach wokół gospodarstwa. Proponujemy Państwu także zorganizowanie spływu kajakowego. Podczas tej wycieczki malownicza Narew i nieujarzmiona, dzika Biebrza odsłonią przed Wami wszystkie swoje wdzięki. Zamiast kajakami można spłynąć tratwą lub odbyć rejs katamaranem.

Oryginalne wodowanie tratwy.

Oryginalne wodowanie tratwy.

Niezapomniane godziny na rzece.

Niezapomniane godziny na rzece.

Grzybiarze też znajdą coś dla siebie.

Grzybiarze też znajdą coś dla siebie.

Urok całej doliny Biebrzy warto docenić, oglądając ją z lotu ptaka. Jeśli chcielibyście Państwo przeżyć podniebną przygodę, by choć przez chwilę poczuć się jak szybujący w chmurach orzeł, to nic prostszego- lot balonem zagwarantuje przeżycie tych niecodziennych chwil. Natomiast długi spacer po pobliskiej grobli, w świetle zachodzącego słońca i w towarzystwie śpiewających ptaków będzie zwieńczeniem dnia przeżytego w miejscu, w którym zatrzymał się czas.